Wyścigi dronów – organizacja imprez

Jesteś tutaj: Strona główna / Wyścigi dronów – organizacja imprez

Na czym polegają wyścigi dronów?

Wyścigi dronów zdobywają na całym świecie coraz większe rzesze fanów. Sport ten staje się bardzo popularny również w Polsce. Warto w tym miejscu nadmienić, że nasz rodak, Maciej „Dronsky” Poschwald, znajduje się w ścisłej światowej czołówce najlepszych pilotów i zajmuje wysokie lokaty w największych zawodach rozgrywanych w lokalizacjach rozsianych po całym globie.

Na czym polega fenomen lotów FPV? Na dronie umieszczona jest kamera, która przekazuje sygnał wideo na żywo. Pilot patrząc w gogle widzi obraz z pierwszej perspektywy – tak, jakby sam siedział wewnątrz drona. Maszyny są niedużych rozmiarów, dzięki czemu są w stanie przelecieć nawet przez wąskie przesmyki. Dodatkowo rozpędzają się do 150km/h, przez co dostarczają sporej dawki adrenaliny.

Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z modelarstwem, często nie wiedzą jak rozpocząć przygodę z dronami. Organizowane przez naszą firmę wyścigi są idealnym sposobem na postawienie pierwszych kroków w świecie kopterów FPV. Zapewniamy kompleksową organizację:

  • toru przeszkód z oświetleniem i klatką bezpieczeństwa,
  • parku maszyn latających,
  • stanowisk z symulatorami,
  • obsługi wykwalifikowanego personelu trenerów i osób obsługujących tor.

Nawet zupełny nowicjusz, pierwszy raz trzymający w dłoniach aparaturę sterującą, szybko odnajdzie się na naszym torze. Instruktorzy wytłumaczą i pokażą w jaki sposób należy obchodzić się ze sprzętem, a dzięki rozwieszonym siatkom bezpieczeństwa nawet najszybsza maszyna, w przypadku awarii lub błędu pilota, zostanie zatrzymana i nie zrobi nikomu krzywdy.

Jesteśmy w stanie zorganizować wyścigi dronów zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Dysponujemy dużą ilością dronów wyścigowych klasy 100, 185 oraz 250, więc awaria nawet kilku maszyn nie jest dla nas problemem w kontynuacji eventu. Bardzo duży zapas baterii zasilających i części zamiennych sprawia, że loty mogą odbywać się bez przerwy. Każdy pilot dostaje do dyspozycji gogle FPV. Istnieje również możliwość lotów bez gogli. Dla osób czujących się mniej pewnie za sterami prawdziwej maszyny zapewniamy trzy stanowiska z profesjonalnymi symulatorami. Dzięki transmisji sygnału wideo jesteśmy w stanie wyświetlić obraz z dronów, a także poglądowy widok całego toru na telebimie lub rzutniku.

Strefa dronów to idealne urozmaicenie imprez firmowych, integracyjnych, targów czy festynów. Drony przyciągają uwagę wszystkich bez wyjątku: chłopców (tych małych i tych dużych), a nawet przedstawicielek płci pięknej.

Równolegle na naszym stoisku prezentujemy profesjonalne drony, które jako firma Roborotor projektujemy, konstruujemy i sprzedajemy, a także wykorzystujemy do zleceń profesjonalnych.

Dla osób, które połkną bakcyla istnieje możliwość zakupu małych dronów wyścigowych do dalszej zabawy i ćwiczeń w domu.

Firma Roborotor dysponuje profesjonalnym sprzętem foto-wideo, który pozwala rejestrować wyścigi dronów oraz umożliwia dostarczenie Klientowi:

  • filmów w wysokiej rozdzielczości,
  • zdjęć,
  • panoram i klipów 360,
  • wirtualnych wycieczek.